ALİ İHSAN BURAK

ALİ İHSAN BURAK

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ & KARE KALEM YABANCI DİL KURSU KURUCUSU

1982 yılında Denizli’de doğan Ali Ihsan Burak, ilk ve orta eğitimini Denizli’de tamamladı.

2005 yılında Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. İlk öğretmenlik hayatına Denizlispor Kolejinde başlamıştır.

Lisede derslere giren Ali İhsan Burak, öğrencilerini yaz okullarına götürmenin ötesinde başarılı son sınıf öğrencilere, yazılı sınavlar ve sözlü mülakatlar sonucunda, Amerika’da okuma şansını sağlayacak sınavlarla tanıştırmıştır.

2009 yılında ODTÜ Geliştirme Vakfı Denizli Okullarında 4 sene boyunca ilkokul 1. sınıftan 8. sınıfa kadar derslere giren Ali Ihsan Burak, genellikle Erasmus, Comenius gibi Avrupa Birliği Projelerinin ekip lideri olmuştur. Buna ek olarak online platformlarda yürütülen eTwinning projelerinde bireysel ve kurumsal ödüller almıştır.

Devamını Oku

2013 ve 2014 yılında ODTÜ G.V. okullarında düzenlenen “Eğitimde Örnek Uygulamalar” sempozyumlarının organizasyonunda görev almıştır.

2013 yılında ODTÜ Geliştirme Vakfı Denizli Anadolu Lisesi kuruluşunda, Lise İngilizce Müfredatı ile ilgili hizmetiçi eğitim almaya başlamıştır.

2014 yılında “ELT for 21st Century Learners” ELT konferansının organizasyonunda görev almanın yanı sıra “Teacher-Friendly Web Tools” adlı bir sunum yapmıştır.

2014- 2017 yılları arasında lise öğrencileriyle MUN (Model United Nations) kulübü çalışmalarını yürütmüş ve birçok öğrencisine ödül kazandırmıştır.

2015 yılında “Maximising the Learner” ELT konferansının organizasyonunda görev almıştır.

2016 – 2017 eğitim Öğretim yılının sonuna kadar Zümre Başkanı olarak görevine devam ettiği ODTÜ GV Anadolu Lisesinde 9, 10 ve 11. sınıflarında Main Course (Academic Reading & Writing), Elective English (Academic Listening & Speaking), English Literature, TOEFL IBT derslerini vermiştir.

2017 Mayıs ayında Denizli’ye MUN farkındalığı kazandırmak için, Denizli’de ilk defa MUN Training etkinliği hazırlamıştır.

2005 yılından beri farklı eğitim kurumlarında İngilizce öğretmenliği yapmış olan Ali İhsan Burak 2017 Haziran ayı itibariyle Kare Kalem Yabancı Dil Kursu Denizli’nin kurucusudur. Halen Academic İngilzce ve TOEFL IBT eğitmenliğine devam etmektedir.

HİLAL ÇAY BAŞGELMEZ

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ & DENİZLİ KARE KALEM YABANCI DİL KURSU KURUCUSU

Hilal Başgelmez 1983 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Afyonkarahisar’da tamamlayan Hilal Başgelmez, 2001 yılında Afyon Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun olarak Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünü kazandı.

2005 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Üniversite öğrenciliği süresince çeşitli kurslarda sınav eğitmenliği ve İngilizce öğretmenliği yaptı.

Mezun olduktan sonra 4 yıl (2005-2009) boyunca Ankara’da bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hazırlık Okulunda Okutman olarak çalıştı.

2007 yılında Bodrum’ daki seminerler sonucunda Pearson Education tarafından verilen “Training the Trainer” sertifikasını aldı.

Devamını Oku

2008 yılında International House London tarafından Londra’da verilen “Current Trends: Theory and Practice in ELT” adlı 1 haftalık eğitim programına katılarak katılım sertifikası aldı.

2009’un Mart ayında Amerika New York’ta bulunan Columbia Üniversitesi’nin her yıl düzenlediği NYS TESOL Applied Linguistics Konferanslarının 30. Yılında “Making Learning Meaningful Through Innovative Materials” adlı bir makale sunumu yaptı.

2009’un Mayıs ayında Ankara’da ODTÜ tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası ELT Konferenslarının (International METU ELT Convetion) 10. Yılında “Second Life for Second and Foreign Language Learners” adlı bir makale sunumu yaptı.

7 yıl (2009-2016) boyunca Ankara’da bulunan Atılım Üniversitesi Hazırlık Okulunda Okutman olarak çalıştı.

Çeşitli YDS yayınlarının hazırlık aşamasında görev aldı.

Çeşitli sınavlarda (YDS-IELTS-TOEFL) dereceler elde etmiş olup halen her YDS sınavına girmektedir.

Ankara’da çeşitli dil kurslarında Genel İngilizce, Kpds, Yds, Yds Ön hazırlık ve Okuma-Çeviri-Kelime dersleri vermiştir.

Ankara’da English Exam Center (Moda Dil Akademisi) bünyesinde 6 yıl boyunca Kpds, Yds Uzmanı olarak derslere girmiştir.

Kariyerinin 4. yılından beri YDS başta olmak üzere sınav İngilizcesi alanında eğitmenlik yapmakta olan Hilal Başgelmez Kare Kalem Yabancı Dil Kursu Denizli’nin kurucusudur. Halen YDS-YÖKDİL-YKSDİL, TOEFL- IELTS eğitmenliğine ve İngilizce öğretmenliği kariyerine devam etmektedir.

HİLAL ÇAY BAŞGELMEZ